Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
GF GYMNASTIKAKADEMIN
Artistisk Gymnastik
Tävlingsresultat åren 1997 - 1999
Artistisk gymnastik!
1997
Miniortävling i Göteborg
2:a Elin Axelsson
Flicktävling i Göteborg
1:a Hanna Jonsson
2:a Patricia Jusslin
3:a Sanna Martinsson
Pyttan cup i Göteborg
3:a Elin Axelsson

1998
Miniortävling i Göteborg
3:a Aleksandra Biberdzic

1999
Miniortävling i Göteborg
2:a Elin Axelsson
TGF - Pokalen i Kungsbacka
2:a Elin Axelsson
3:a Lovisa Eliasson
UDM i Göteborg
1:a Lovisa Eliasson
Flicktävling i Göteborg
1:a Linnea Varvne
3:a Anna Beckman




Tävlingsresultat 2000 - 2001
Artistisk gymnastik!
2000
Guldpokalen i Stockholm (Stockholm Top Gymnastics tävling) 
Födda 1988 - 1987
6:a Nanna Lütz
Födda 1989 - 1990
13:e Sanna Martinsson
21:a Patricia Jusslin
Födda 1991 och yngre
18:e Kajsa Kärnman
21:e Kristin Carlsson
Lag: 6:e plats av 18 lag.
Flicktävling 1 i Göteborg
1:a Kristin Carlsson
Flicktävling 2 i Göteborg
1:a Linnea Varvne
2:a Anna Beckman
3:a Kristin Carlsson
Flicktävling 3 i Göteborg
2:a Anna Beckman
3:a Linnea Varvne
Juniortävling i Göteborg
3:a Nanna Lütz
UDM i Göteborg
3:a Nanna Lütz
Mini Star Cup i Göteborg
2:a Nanna Lütz
3:a Elin Axelsson
Miniortävling 1 i Göteborg
3:a Sanna Martinsson
Miniortävling 2 i Göteborg
1:a Patricia Jusslin
Riksmästerskapen i Stockholm
21:a Sanna Martinsson
22:a Patricia Jusslin
23:a Emma Wihlborg
(35 deltagare från hela Sverige)
Ungdomspokalen i Eskilstuna
27:a Elin Axelsson
28:a Nanna Lütz
35:a Lovisa Eliasson
(53 st deltagare från hela Sverige)

2001
TGF-Pokalen i Kungsbacka
Yngre klassen
1:a Kristin Carlsson
3:a Linnea Varvne
Äldre klassen
1:a Nanna Lütz
2:a Patricia Jusslin
3:a Elin Axelsson
Ungdomspokalen i Malmö
16:e Nanna Lütz
21:a Sanna Martinsson
22:a Patricia Jusslin
(35 deltagare från hela Sverige)
Flicktävling i Göteborg
3:a Kajsa Kärnman
Redskapscupen i Malmö
5:a Gymnastikakademin
(11 lag deltog)

Tävlingsresultat i Trupp!
2000
Göteborgstruppen
4:a Gymnastikakademin

2001
Göteborgstruppen -  yngre flickor
3:a Gymnastikakademin
UT - yngre flickor
1:a Gymnastikakademin
Tävlingsresultat åren 2002 - 2003
Truppgymnastik!
2002
UT - yngre flickor
2:a Gymnastikakademin
Göteborgstruppen
3:a Gymnastikakademin

2003
Göteborgstruppen
3:a Gymnastikakademin
UT - äldre flickor
2:a Gymnastikakademin
Eskilstuna cup
8:a Gymnastikakademin
(25 lag deltog)


Artistisk gymnastik!
2002
Februaricupen i Göteborg
1:a Elin Axelsson
2:a Sanna Martinsson
4:a Patricia Jusslin
Aprilcupen i Göteborg
Klass 1
1:a Nanna Lütz
Klass 2
1:a Elin Axelsson
2:a Patricia Jusslin
Klass 3
3:a Kristin Carlsson
4:a Linnea Varvne
UDM i Göteborg
1:a Sanna Martinsson
2:a Patricia Jusslin
JDM i Göteborg
2:a Lovisa Eliasson
DM i Göteborg
3:a Nanna Lütz
Ungdomspokalen i Höganäs
10:a Elin Axelsson
16:e Patricia Jusslin
(42 deltagare från hela Sverige)
TGF-pokalen i Kungsbacka
1:a Patricia Jusslin
2:a Elin Axelsson
3:a Sanna Martinsson
Novembercupen i Göteborg
Yngre
1:a Janina Olofsson
3:a Evelina Pielage
4:a Matilda Laursen
Äldre
1:a Sanna Martinsson
3:a Linnea Varvne

2003
JDM i Göteborg
2:a Sanna Martinsson
UDM i Göteborg
4:a Linnea Varvne
Ungdomspokalen i Uppsala
5:a Sanna Martinsson
9:a Patricia Jusslin
14:e Linnea Varvne
(24 deltagare från hela Sverige)
Pyttan cup i Göteborg
2:a Evelina Pielage
Eskilstuna cup
4:a Patricia Jusslin
9:a Elin Axelsson
(21 deltagare från hela Sverige)
TGF-pokalen i Kungsbacka
Yngre
2:a Evelina Pielage
Äldre
2:a Patricia Jusslin
3:a Elin Axelsson


Tävlingsresultat åren 2004 - 2005
Artistisk gymnastik!
2004
TGF - pokalen i Kungsbacka
3:a Evelina Pielage
Ministarcup i Göteborg
1:a Natalie Hjelmberg
2:a Evelina Pielage
TGF-pokalen i Kungsbacka
Yngre
3:a Evelina Pielage
Äldre
1:a Karin Wallin

Mälarcupen  i Stockholm (internationell tävling)
5:a Patricia Jusslin
(14 deltagare från europa)

Juniorcupen i Stockholm
11:a Patricia Jusslin
(21 deltagare från hela Sverige)

TGF - pokalen i Kungsbacka
Yngre
3:a Evelina Pielage
Äldre
1:a Karin Wallin
Novembercupen i Göteborg
1:a Patricia Jusslin
3:a Evelina Pielage
Mini star cup i Göteborg
1:a Natalie Hjelmberg
2:a Evelina Pielage
Pyttan cup i Göteborg
äldre
1:a Patricia Jusslin
2:a Karin Wallin
Decembercupen i Göteborg
1:a Patricia Jusslin
2:a Karin Wallin
Ungdomspokalen i Malmö 
9:a Patricia Jusslin
18:e Karin Wallin
(29 deltagare)
UDM i Göteborg
1:a Evelina Pielage
3:a Ottilia Öhrnell
Västgöta serien i Tidaholm
Klass 3
1:a Patricia Jusslin
Knattecup i Göteborg
1:a Natalie Hjelmberg
2:a Evelina Pielage
3:a Ottilia Öhrnell

JSM i Västerås
19:e Patricia Jusslin
(26 deltagare)

2005
Oktobercupen i Göteborg
Klass 1
1:a Cecilia Englund
2:a Lisa Dahlqvist
3:a Michaela De Feo
Klass 2
2:a Cecilia Lennartz
3:a Matilda Andersson
Klass 3
3:a Evelina Pielage
Klass 5
1:a Patricia Jusslin
3:a Karin Wallin
Novembercupen i Göteborg
Yngre
1:a Michaela De Feo
Mellan
3:a Märta Linde
Äldre
2:a Victoria Bumba
Marscupen i Göteborg
2:a Patricia Jusslin
Knattecup i Göteborg
1:a Ottilia Öhrnell
3:a Märta Linde
UDM i Göteborg
1:a Natalie Hjelmberg
2:a Evelina Pielage
3:a Ottilia Öhrnell
Ungdomspokalen i Malmö
2:a Patricia Jusslin
7:a Karin Wallin

Mälarcupen i Stockholm (internationell tävling)
Seniorer
11:a Patricia Jusslin




Tävlingsresultat 2006 - 2007
Artistisk gymnastik!
2006
Marscupen i Göteborg
Klass 1
1:a Victoria Bumba
Klass 2
2:a Michaela De Feo
Klass 3
3:a Agata Pietrzyk
Elitklassen i Göteborg
Miniorer
1:a Cecilia Englund
Seniorer
1:a Patricia Jusslin
Sverigepokalen i Malmö
8:a Karin Wallin

Svenska Mästerskapen i Uppsala
15:e Patricia Jusslin
(23 deltagare)

UDM i Göteborg
1:a Cecilia Englund
2:a Matilda Andersson
3:a Michaela De Feo
JDM I Göteborg
3:a Märta Linde

Svenska Cupen i Stockholm
8:a Patricia Jusslin
(14 deltagare)

Oktobercupen i Göteborg
Miniorer
1:a Cecilia Englund
2:a Michaela De Feo
Seniorer
2:a Patricia Jusslin
Novembercupen i Göteborg
Miniorer
1:a Cecilia Englund
3:a Carolina Sörensson

Mälarcupen i Stockholm (internationell tävling)
Seniorer
7:a Patricia Jusslin
Juniorer
31:a Karin Wallin

2007
Sverigepokalen i Malmö
16:e Cecilia Englund
19:e Cecilia Lennartz
21:a Michaela De Feo
UDM i Göteborg
1:a Michaela De Feo
2:a Agata Pietrzyk
JDM i Göteborg
3:a Cecilia Englund
Marscupen i Göteborg
Miniorer
1:a Michaela De Feo
3:a Agata Pietrzyk
Juniorer
1:a Cecilia Englund
2:a Märta Linde
Oktobercupen i Göteborg
Miniorer
1:a Michaela De Feo
2:a Agata Pietrzyk
Juniorer
1:a Cecilia Englund
2:a Märta Linde
Seniorer
3:a Karin Wallin

Mälarcupen i Stockholm (internationell tävling)
Youth
34:a Cecilia Englund
35:a Michaela De Feo
Seniorer
11:a Patricia Jusslin
16:e Karin Wallin
Lag
22:a Michaela, Cecilia, Karin och Patricia



Tävlingsresultat 2008 - 2009
Artistisk gymnastik
2008
Marscupen i Göteborg
1:a Karin Wallin
3:a Viktoria Bumba
Västgöta cupen 
Yngre
1:a Cecilia Englund
Äldre
2:a Karin Wallin
TGF-Pokalen i Kungsbacka
Yngre
1:a Cecilia Englund
Äldre
3:a Karin Wallin
Sverigeserien
Yngre
1:a Cecilia Englund
Äldre
1:a Karin Wallin
Novembercupen i Göteborg
Miniorer
2:a Agata Pietrzyk
Seniorer
1:a Karin Wallin

2009
Marscupen i Göteborg
1:a Cecilia Englund
2:a Agata Pietrzyk

Mini star cup i Göteborg
Stegserie 1
2:a Emma Andjelic
Stegserie 2
1:a Anna Tingfalk



Tävlingsresultat 2010 - 2011
Artistisk gymnastik

2010
Riksmästerskapen i Stockholm
Stegserie 7
7:a Agata Pietrzyk
Stegserie 8
5:a Cecilia Englund
Tävlingsresultat 2012 - 2013
 
Tävlingsresultat 2014 - 2015